fbpx

Home Přečteno jinde Příběh tří osiřelých nezaopatřených bratrů byl výmysl

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

I v mainstreamových médiích se v minulých dnech objevil příběh trojice bratrů, kteří vyrůstali bez rodičů v Praze. Na facebookových stránkách se domnělý příběh tří chlapců odvíjel od zmíněné autonehody jejich rodičů, kterou nepřežil ani tatínek, ani maminka. Chlapci tak osiřeli a zůstali doma, aniž by o jejich osud projevovaly úřady sebemenší zájem. Nejstarší z nich si měl přitom najít brigádu v bistru rychlého občerstvení, aby sebe i své mladší bratry nějak uživil.

Brigáda se záhy stala prací na plný úvazek, nicméně protože peněz a jídla stále nebylo nazbyt, 17letý mladík se rozhodl odnést domů nepozorovaně něco k jídlu. Byl při tom ale přistižen a právě tehdy podle Ptáčkové přišel s dojemným příběhem o ztrátě rodičů, o tříměsíčním přežívání o samotě v domácnosti, kde by scházel zletilý. Ptáčková se všech tří dle svých slov coby vedoucí Skladu dětských věcí pro pěstouny – Praha 11 ujala a nechala jim na základě jejich bolestné zkušenosti zřídit účet, kam jim lidé mohli posílat peníze. Vybralo se téměř 300 tisíc korun, než se přišlo na to, že vše byl ze strany chlapců jen výmysl.

„Předem chceme poděkovat všem ochotným lidem za vlnu solidarity. Nicméně v tuto chvíli účet uzavíráme a po domluvě s advokátem vracíme veškeré finance zpět na účty dárců. Situace chlapců se zásadně změnila a je nyní v řešení OSPOD. Až budeme moci, zveřejníme vysvětlení,“ píší organizátoři sbírky na Facebooku s tím, že dárcům mají peníze přijít do konce týdne.

„Současné prošetřování směřuje k tomu, že jde o podvod. Vše dále prověřujeme a vyzýváme veřejnost, aby do sbírky dále nepřispívala,“ řekla Deníku N mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová. Více zde.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>