fbpx

Home Přečteno jinde feed-image

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Kyberšikana patří mezi trestnou činnost, které v posledních letech stále přibývá. Nejčastěji se objevuje mezi mladými lidmi a nahrává jí i přesun k distanční výuce. Podívejte se na hlavní fakta o fenoménu online agrese. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Ilona Csáková (50) se přidala k odpůrcům plošného testování na koronavirus a také případné vakcinace. Zpěvačka navíc na sociální síti sdílela jednu z rozšířených konspiračních teorií o covidu, podle níž se vše děje podle scénáře Billa Gatese a Světové zdravotnické organizace.Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Bezpečnostním expertům Sophosu se podařilo vyzrát na zákeřný vyděračský virus Maze, který požadoval rekordní výkupné ve výši 15 milionů dolarů, tedy v přepočtu 345 milionů korun. Díky práci kybernetických výzkumníků však nikdo nemusel hackerům zaplatit ani korunu. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Dezinformacím o koronaviru nahrává kromě svobody vyjadřování, kterou internet a sociální sítě ještě více rozšiřují, i chaotická vládní komunikace směrem k občanům. Ne všechna opatření – ta skutečná – dávají lidem smysl.
Lidé se pak v zaváděných protiepidemických opatřeních ztrácejí a nevědí, čemu mají věřit. Právě tato zmatenost je živnou půdou pro dezinformační sdělení, která mají primárně za úkol podkopat vládní autority a znevěrohodnit jimi sdělované informace o průběhu pandemie onemocnění covid-19. Více zde.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Nízká úroveň matematické gramotnosti vede k větší náchylnosti věřit dezinformacím o koronaviru. Vyplývá to ze studie vědců z Cambridgské univerzity. Podle nich by v boji s fake news nejvíce pomohlo zlepšit analytické schopnosti a kritické myšlení. Překvapivým zjištěním je, že dezinformacím o koronaviru věří spíše mladší než starší lidé. Více zde.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>