fbpx

Home Přečteno jinde feed-image

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Nadace O2 po úspěšném loňském prvním ročníku spouští 19. března 2020 nový ročník grantového programu O2 Chytrá škola pro školní rok 2020/21. Nadace reaguje na aktuální situaci, kdy školy řeší především kvalitní zajištění online výuky. Finanční a metodickou pomoc v oblasti digitální gramotnosti (bezpečí na internetu, počítačová a mediální gramotnost) tak rozšiřuje také na projekty v oblasti zavádění digitálního vzdělávání.

Grantová výzva je určena pro základní školy a nově také dětské domovy z celé České republiky bez ohledu na zřizovatele. Celková částka vyhrazená na finanční podporu škol je pro nadcházející školní rok pět milionů korun. Uzavření přijímání grantových přihlášek je stanoveno na 23. dubna 2020.

"Děkujeme všem pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům, kteří se v této složité době zhostili role učitelů vyučujících naše děti na dálku. Rádi bychom je v jejich úsilí podpořili. Proto jsme naši grantovou výzvu rozšířili o podporu projektů v oblasti online vzdělávání. Jakkoli se jeví aktuální situace jako špatná, vnímáme ji jako velkou příležitost pro posun českého školství do 21. století. Věříme, že školy si tuto formu moderního vzdělávání osvojí a budou ji využívat i nadále," říká Hany Farghali, předseda správní rady Nadace O2. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Do Česka dorazil koronavirus. Média mají žně, vláda vydává jedno opatření za druhým, světem se šíří falešné zprávy a společností často až trochu zbytečná panika. A kdo jiný by to měl shrnout než Kovy? Co jsou koronaviry? Kde se vzal COVID-19? Proč je zásadní ranou pro image netopýrů? Jak se chránit? Jak eliminovat stres? Co nákupní šílenství? Plus třeba také přehled nejšílenějších článků v českých médiích. Více do detailu (a zábavněji) v úvodním videu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Sexuální predátoři se dají rozdělit do dvou skupin. V první jsou muži, kteří si chtějí s dětmi on-line psát o sexuálních tématech a případně se před nimi uspokojují. Druhá skupina může být daleko společensky nebezpečnější – používají falešné profily, školáky vydírají intimními fotkami nebo je zvou na osobní schůzky. Na oba typy útočníků se dá až nebezpečně snadno narazit v nejrůznějších chatovacích místnostech nebo na sociálních sítích. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Záznam celého pořadu naleznete zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Zajímavý rozhovor s Václavem Píseckým na Českém rozhlasu.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>