fbpx

Home Přečteno jinde feed-image

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Co je psáno, je dáno! Tohle pořekadlo v dnešním internetovém světě už dávno neplatí. Každý může dát na web nebo sociální sítě v podstatě cokoli. Měli bychom být obezřetní, hledat více zdrojů a hned nevěřit všemu, co si přečteme. A totéž musíme učit i děti. Nebo možná ony nás? Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Policie vyšetřuje rasistický článek o tragickém požáru v Bohumíně na serveru Vlastenecké noviny. Ten uváděl, že oběti i pachatel byli romského původu, a označoval je za škodnou a parazity. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Hesla do e-mailových schránek a facebookových účtů prolamoval třicetiletý muž, jehož nyní dopadla policie. Soustředil se na ženy z celé republiky, a pokud narazil na intimní fotky, neváhal je vystavit na erotických stránkách. Dostal se tak k účtům 170 žen. Policii třicetiletý muž z Českolipska po zatčení řekl, že jej hnala zvědavost a vše bral jako jistý druh adrenalinové zábavy, za což mu teď ovšem hrozí čtyři roky vězení. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Pražský hrad spustil na svém webu novou sekci „vyvracíme dezinformace“. Pokud čekáte, že zde naleznete například tiskovou omluvu za to, že Ferdinand Peroutka skutečně nikdy nenapsal článek „Hitler je gentleman“, čekáte marně. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Hnutí Odchod, a další aktivisté, šíří na sociální síti Facebook další hoax. Jde o to, že po vládních prázdninách mají ministři projednat nový zákon zahrnující změny v českých občanských průkazech. Mají do nich přibýt biometrické údaje, jak je známe z pasů. Kromě fotografie by měl průkaz obsahovat nově dva otisky prstů a bezkontaktní čip s anténou. Chybět naopak bude rodné číslo. Více zde.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>