fbpx

Home Přečteno jinde feed-image

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Pražští kriminalisté ze speciálního protiextremistického odboru obvinili z šíření poplašné zprávy pražskou lékařku Ivetu Křížovou. Za to, že na internetu, ale i v dopise určeném řadě veřejných činitelů šířila, že lidé po očkování proti covidu hromadně umírají a jde o „vakcinační holokaust“. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Na jednoho z favoritů letošních voleb – Českou pirátskou stranu – se valí lavina dezinformací. Chtějí proti ní bojovat softwarem, který má dezinformace předpovídat, ale i call centrem, které je má vyvracet. Článek Po sociálních sítích, ale především v řetězových e-mailech se v posledních týdnech začalo šířit video, na kterém neznámý muž popisuje, že je v Thajsku a účastní se tam vyšetřování předsedy Pirátů Ivana Bartoše, který v ulicích Prahy rozdává drogy. „Podařilo se nám zabavit jednu jeho zásilku,“ tvrdí muž a dále popisuje, jak se celým případem už zabývají mezinárodní orgány. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Se souhlasem nejbližší rodiny zesnulého herce Milana Lasici zveřejnil patolog Michal Palkovič zprávu, v níž potvrdil, že umělec zemřel na selhání srdce. V zemi se totiž začal šířit hoax, že Lasica zemřel v souvislosti s očkováním. Rodina na to reagovala právě tím, že zveřejnila zprávu patologa. Slovenské ministerstvo kultury rovněž vyzvalo odpůrce očkování, aby nezneužívali smrti umělce. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Izraelský software, který dokáže na dálku ovládat váš mobilní telefon. Bez vědomí majitele zapnout mikrofon k odposlouchávání, stáhnout fotky, přečíst si vaše soukromé zprávy, používat váš foťák. Vlády po celém světě tento odposlouchávací program zneužívaly na odposlouchávání nepohodlných lidí. Třeba nezávislých novinářů v Orbánovském Maďarsku. Nebo mexickou mámu, co hledala svého zmizelého syna. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

K rozsáhlému kybernetickému útoku, z něhož Británie a EU obvinily Čínu, mělo dojít na začátku tohoto roku. Spojené státy, Evropská unie a Británie dnes vznesly obvinění proti Číně v souvislosti s nedávnými hackerskými útoky včetně rozsáhlé kampaně, která využila zranitelnosti e-mailového systému společnosti Microsoft. Podle Washingtonu čínská vláda využívá „nájemné hackery“, kteří provádějí útoky pro stát vedle aktivit pro vlastní obohacení. Londýn a Brusel hovoří o nezodpovědném počínání Pekingu a vyzývají jej ke změně přístupu. Podle deníku The New York Times (NYT) je to poprvé, kdy Washington obviňuje Peking z najímání kriminálních skupin za účelem vést rozsáhlé hackerské útoky. Více zde.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png