fbpx

Home Přečteno jinde Naskenujte pokoj a ukažte všechna data. Scio chce studentům vidět i pod stůl

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Koronavirová pandemie změnila už i způsob testování. Scio nabízí přijímací zkoušky on-line. Jenže podmínky se studentům nelíbí. Musí totiž sledovací aplikaci umožnit přístup ke kameře a všem svým datům a naskenovat i místnost.

Pro desítky fakult českých vysokých škol zajišťuje přijímací zkoušky společnost Scio. Ta ale musela řadu termínů v průběhu pandemie koronaviru zrušit, a tak na 30. května naplánovala mimořádný on-line termín. Přihlásila se na něj i studentka Eliška (příjmení redakce zná, ale na žádost studentky ho neuvádí), jež se hlásí na několik fakult, které právě národní srovnávací zkoušky (NSZ) Scio uznávají.

Před pár dny jí ale přišly podmínky, které musí splnit, aby se mohla termínu zúčastnit. A dost ji překvapily. Scio totiž na svých webových stránkách pouze uvádělo, že účastníci budou muset mít na počítači aktivní webkameru a mikrofon pro vzdálený dohled. Realita je ale mnohem striktnější. Studenti si stáhnou aplikaci ProctorTrack, které musí povolit přístup nejen ke kameře a mikrofonu, ale i disku počítače. Nutné je také naskenovat celou místnost včetně prostoru pod stolem a prokázat se do kamery občanským průkazem.

Více zde.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>