Webové společnosti se snaží ze všech sil přizpůsobit své služby (včetně zpráv a vyhledávačů) co nejlépe našim potřebám, což přináší jeden nechtěný a nebezpečný důsledek: Jsme uzavřeni v "informační bublině" a zůstáváme nedotčeni informacemi, které nás mohou stimulovat a rozšířit naše obzory. Eli Pariser uvádí mnoho důvodů, proč mohou tyto personalizace být špatné pro nás samotné i pro demokracii. Video naleznete zde.
Rozhovor s Alešem Špidlou, bývalým ředitelem odboru kybernetické bezpečnosti Ministerstva vnitra. Ke shlédnutí zde:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10252839638-hyde-park-ct24/211411058080927-hyde-park/video/
Regulace mobilních telefonů ve školách: Právní rámec, procesní postupy a metodika MŠMT
Komentář: Potřebujeme v současnosti zakázat používání mobilů ve škole zákonem?
Praxe z první linie: Jak řešíme kyberšikanu, sexting a další online rizika v naší poradně
Zakázané ovoce chutná nejlíp, aneb Proč děti láká zakázaný obsah v online světě