fbpx

Home Přečteno jinde Facebook se chystá na české volby. Žádný zákeřný útok zatím nenašel

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Sociální síť Facebook pečlivěji hlídá uživatelské účty a fanouškovské stránky kandidátů v podzimních sněmovních volbách. „Především se zaměřujeme na bezpečnost. Díky oficiálním kandidátním listinám víme, kdo jsou kandidáti, a navyšujeme jejich ochranu před hacknutím a napodobováním,“ řekl dnes novinářům Štěpán Soukeník, který má ve Facebooku na starosti politické a vládní záležitosti v našem regionu.

Správci oficiálních stránek politických stran a hnutí jsou vyzýváni, ať si nastaví dvoufaktorové ověření při přihlašování na Facebook. Toto základní bezpečnostní opatření jich zatím používá jen málo. „Jsme v kontaktu se všemi politickými stranami a organizujeme školení zaměřené na zabezpečení účtů a platformy,“ podotkl Soukeník. Více zde.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png