fbpx

Home Přečteno jinde Elon Musk, SpaceX, Tesla, proč si na tom „nenamastit“ kapsu?

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Podvodné aktivity na internetu se vždy motají okolo čtyřech věcí: peníze, sex, zdraví a Elon Musk. Úspěšný start nosné rakety Falcon9 s pilotovanou lodí Crew Dragon sledovaly miliony lidí po celém světě. Událost to je tak veliká, že i když začnete vhodně živě vysílat o SpaceX / Falcon9 / Elonu Muskovi i třeba 8. června (ač start rakety proběhl 30. května), lze na tom vydělat podvodem velké peníze.

V tomto konkrétním případě, jak se píše na serveru bleepingcomputer.com, se podvodníkům podařilo odcizit Youtube kanály Juice TV, Right Human a MaximSakulevich a přejmenovat je na „SpaceX Live“, „SpaceX.“. Tím se podvodníci snažili vydávat za oficiální kanál společnosti SpaceX. Tyhle odcizené kanály měly v součtu téměř 500 tisíc odběratelů, což už je početná skupina i dostatečná síla k tomu, aby byl kanál dobře viditelný na Youtube a nebyl zapadlý někde na chvostu. Více zde.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>