Nenechte si ujít novinky z E-Bezpečí a přihlaste si odběr našeho newsletteru.

E-Bezpečí je na Instagramu i Facebooku, nezapomeňte nás sledovat
01. 12. 2024

Nezapomeňte, že E-Bezpečí je na Instagramu a Facebooku, kde najdete mnoho dalších informací z naší kuchyně. Nezapomeňte nás sledovat!

Číst dál...

Vzdělávací akce o AI od E-Bezpečí ZDARMA
21. 11. 2024

Díky projektové podpoře (projekt CEDMO 2) z Národního plánu obnovy nabízíme vzdělávací akce (přednášky/besedy) zaměřené na úvod do problematiky umělé...

Číst dál...

S ČT Edu spolupracujeme na nových pořadech o mediální výchově
11. 10. 2024

V těchto dnech ve spolupráci s Českou televizí - ČT EDU připravujeme nové pořady zaměřené na podporu mediální výchovy a mediální gramotnosti. Do...

Číst dál...


Home O projektu O projektu Zástupci E-Bezpečí na Zlínském festivalu

Přečteno jinde










































Podpořte nás

Podpořte naše aktivity a pomozte dětem a dospělým v nouzi. Již 15 let pomáháme dětem a dospělým řešit jejich problémy na internetu. Zapojte se i vy! Každá pomoc se počítá! Stačí kliknout na tlačítko DONATE.

Přihlásit odběr novinek


mini_zlin31. května 2014 se zástupci našeho týmu zúčastnili jako členové odborného panelu diskusního fóra (NE)realita dítěte ve světě internetu, které se konalo v rámci Film industry programu 54. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

 

Velmi zajímavá diskuse o rizikovém chování na internetu přilákala několik posluchačů, kteří se aktivně zapojili do témat spojených s pozitivními a negativními aspekty světa internetu. V odborném panelu vystoupila dr. Lenka Kubrichtová, Mgr. Tomáš Pasterný a členové týmu KIDMAP. 

E-Bezpečí reprezentoval dr. Kamil Kopecký, který seznámil posluchače s otázkami rizikového chování na sociálních sítích. Představil publiku zajímavé formy kybernetických útoků, mezi které patří např. webcam trolling či různé formy vydírání, které je spojené s šířením intimních materiálů dětmi.

kopecky_zlin

Kamil Kopecký (vlevo) hovoří o rizikovém chování na internetu


Téměř dvouhodinová diskuse vedla k jasnému závěru - rizikové jevy spojené se zneužíváním dětí v prostředí internetu lze podstatným způsobem snížit, pokud bude v prostředí škol fungovat prevence a pokud se do preventivních aktivit zapojí samotní rodiče. Ty mají totiž na svět dětí zásadní vliv.


Redakce E-Bezpečí

 

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2024)

panel
190000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
60000 +
proškolených dospělých
panel
8000 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
300 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
7800 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
160000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Ocenění projektu E-Bezpečí

pohar
KYBER Cena 2023
(1. místo)
pohar
Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni 2023
(1. místo)
pohar
Evropská cena prevence kriminality 2015
(1. místo)

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo hoaxlogo policielogo rozhlaslogo linkabezpecilogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png

 

Nenechte si ujít novinky z E-Bezpečí a přihlaste si odběr našeho newsletteru.

E-BEZPEČÍ: AI CHATBOT
Ahoj, jsem chatovací robot projektu E-Bezpečí a mohu ti pomoci zodpovědět základní otázky a vyřešit tvé problémy. Zvol si z nabídky, nebo svůj dotaz napiš přímo do chatu.