Nenechte si ujít novinky z E-Bezpečí a přihlaste si odběr našeho newsletteru.

Vzdělávací akce o umělé inteligenci ZDARMA i v novém roce!
30. 12. 2024

I  v novém roce nabízíme vzdělávací akce zaměřené na umělou inteligenci pro veřejnost, rodiče, seniory a další cílové skupiny díky projektu CEDMO 2...

Read More ...

Vše nejlepší do nového roku!
30. 12. 2024

Přejeme vám za celý tým E-Bezpečí co nejlepší prožití roku 2025!

Read More ...

E-Bezpečí je na Instagramu i Facebooku, nezapomeňte nás sledovat
01. 12. 2024

Nezapomeňte, že E-Bezpečí je na Instagramu a Facebooku, kde najdete mnoho dalších informací z naší kuchyně. Nezapomeňte nás sledovat!

Read More ...


Home Rizikové jevy Sociotechnika Stali jste se obětí tzv. policejního viru? Zaplatili jste? Lze vám pomoci!

Přečteno jinde










































Podpořte nás

Podpořte naše aktivity a pomozte dětem a dospělým v nouzi. Již 15 let pomáháme dětem a dospělým řešit jejich problémy na internetu. Zapojte se i vy! Každá pomoc se počítá! Stačí kliknout na tlačítko DONATE.

Přihlásit odběr novinek


mini_paysafecardV posledních dnech se na poradnu projektu E-Bezpečí obrací stále více uživatelů, jejichž počítače byly napadeny tzv. policejním virem, na který jsme vás již několikrát upozorňovali. Mnozí z poškozených také podlehli výzvě k úhradě "pokuty" a zaplatili prostřednictvím online platebních metod požadovanou částku.

Policejní virus zpravidla nutí poškozené, aby si na některém z doporučených míst (benzinové pumpy, sázkové kanceláře atd.) koupili kupón Paysafecard, pomocí kterého mají provést platbu. Po platbě pak mají obdržet kód, pomocí kterého bude provedeno odblokování počítače. U prvních verzí viru (cca rok 2012) došlo skutečně k odstranění viru z počítače, a to během 24-48 hodin, u posledních verzí viru však již k odinstalování viru nedocházelo a virus byl v počítači stále přítomný.

Mezi úhradou „pokuty“ a fyzickým či virtuálním vyzvednutím financí pachatelem existuje časová prodleva cca 24 hodin, ve které mají poškození šanci nechat transakci provedenou pomocí Paysafecard zablokovat. Pachatel totiž není stále online, aby si mohl finanční prostředky vyzvednout.

Zde může poškozený reklamovat platbu, požádat o její zablokování a získat své peníze zpět. Společnost lze kontaktovat prostřednictvím webových stránek věnovaných právě různým typům internetových podvodů - https://www.paysafecard.com/cs-cz/bezpecnost/.

paysafecard

Další možností je pokusit se reklamovat tuto platbu na obchodním místě – např. přímo na zmíněné benzinové pumpě nebo sázkové kanceláři. U těchto obchodníků existují mechanismy klasického reklamování plateb u daných obchodníků.

Kamil Kopecký, E-Bezpečí

 

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2024)

panel
190000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
60000 +
proškolených dospělých
panel
8000 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
300 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
7800 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
160000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Ocenění projektu E-Bezpečí

pohar
KYBER Cena 2023
(1. místo)
pohar
Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni 2023
(1. místo)
pohar
Evropská cena prevence kriminality 2015
(1. místo)

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo hoaxlogo policielogo rozhlaslogo linkabezpecilogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png

 

Nenechte si ujít novinky z E-Bezpečí a přihlaste si odběr našeho newsletteru.

E-BEZPEČÍ: AI CHATBOT
Ahoj, jsem chatovací robot projektu E-Bezpečí a mohu ti pomoci zodpovědět základní otázky a vyřešit tvé problémy. Zvol si z nabídky, nebo svůj dotaz napiš přímo do chatu.