Nenechte si ujít novinky z E-Bezpečí a přihlaste si odběr našeho newsletteru.

E-Bezpečí je na Instagramu i Facebooku, nezapomeňte nás sledovat
01. 12. 2024

Nezapomeňte, že E-Bezpečí je na Instagramu a Facebooku, kde najdete mnoho dalších informací z naší kuchyně. Nezapomeňte nás sledovat!

Read More ...

Vzdělávací akce o AI od E-Bezpečí ZDARMA
21. 11. 2024

Díky projektové podpoře (projekt CEDMO 2) z Národního plánu obnovy nabízíme vzdělávací akce (přednášky/besedy) zaměřené na úvod do problematiky umělé...

Read More ...

S ČT Edu spolupracujeme na nových pořadech o mediální výchově
11. 10. 2024

V těchto dnech ve spolupráci s Českou televizí - ČT EDU připravujeme nové pořady zaměřené na podporu mediální výchovy a mediální gramotnosti. Do...

Read More ...


Home Rodiče, učitelé, žáci Rodiče, učitelé, žáci Kdo by měl vést děti k bezpečnému užívání informačních a komunikačních technologií?

Přečteno jinde










































Podpořte nás

Podpořte naše aktivity a pomozte dětem a dospělým v nouzi. Již 15 let pomáháme dětem a dospělým řešit jejich problémy na internetu. Zapojte se i vy! Každá pomoc se počítá! Stačí kliknout na tlačítko DONATE.

Přihlásit odběr novinek


uitel.jpgSeznámit děti s riziky elektronické komunikace je především úkolem rodičů. Jsou to právě rodiče, kteří dětem mobilní telefony nebo internet umožňují používat, proto je logické, že by jejich chování s těmito nástroji měli také usměrňovat.
Dalším velmi důležitým faktorem je pak škola. I zde se děti v rámci výuky či různých kroužků setkávají s internetem, tudíž i tady je poučení na místě. Problémem je, že ve škole většinou používají počítač k vázaným aktivitám (např. pracují ve výukových programech, vyhledávají na internetu konkrétní informace zadané učitelem apod.), nemohou tedy dělat, co je napadne. A tím je také dán směr poučení, jež se jim ve škole dostává. Často jde tedy spíš o zakázání některých aktivit či vyloučení stránek s nevhodným obsahem. V rámci výuky jsou žáci sice obecně seznámeni s některými riziky plynoucími z používání ICT, avšak tomuto tématu je věnován jen malý prostor na to, jak je obsáhlé. Kromě toho je téma nebezpečných komunikačních praktik velmi okrajové. Navíc je problematika bezpečného používání internetu zařazena obvykle až na 2. stupeň ZŠ, což je relativně pozdě.
Nespoléhejte tedy na to, že děti patřičné informace získají ve škole!

 

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2024)

panel
190000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
60000 +
proškolených dospělých
panel
8000 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
300 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
7800 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
160000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Ocenění projektu E-Bezpečí

pohar
KYBER Cena 2023
(1. místo)
pohar
Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni 2023
(1. místo)
pohar
Evropská cena prevence kriminality 2015
(1. místo)

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo hoaxlogo policielogo rozhlaslogo linkabezpecilogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png

 

Nenechte si ujít novinky z E-Bezpečí a přihlaste si odběr našeho newsletteru.

E-BEZPEČÍ: AI CHATBOT
Ahoj, jsem chatovací robot projektu E-Bezpečí a mohu ti pomoci zodpovědět základní otázky a vyřešit tvé problémy. Zvol si z nabídky, nebo svůj dotaz napiš přímo do chatu.