Home Rizikové jevy Kyberstalking Uncategorised Nadace Vodafone podpořila prevenci více než 2500 dětí

Podpořte nás

Podpořte naše aktivity a pomozte dětem a dospělým v nouzi. Již 15 let pomáháme dětem a dospělým řešit jejich problémy na internetu. Zapojte se i vy! Každá pomoc se počítá! Stačí kliknout na tlačítko DONATE.

Remove


nadacevodafone_logo2500 proškolených dětí, 170 rodičů a více než 60 učitelů, to jsou počty proškolených, kteří prošli v tomto roce díky Nadaci Vodafone výcvikem v oblasti prevence rizikového chování spojeného s internetem. Ta totiž letos, stejně jako v loňském roce, podpořila aktivity projektu E-Bezpečí zaměřené na terénní práci s dětmi a jejich rodiči.

"Základem aktivit projektu E-Bezpečí je terénní práce s dětmi i dospělými přímo v prostředí základních a středních škol. Díky nadační podpoře lektorský tým navštívil 56 regionálních škol  v Čechách a na Moravě. Výcvikem v oblasti rizikového chování na internetu tak prošli např. žáci z Bílovce, Příboru, Prahy, Mořkova, Nového Města nad Metují, Nového Jičína, Ostravy, Vratimova, Klimkovic a dalších měst, " uvedla Veronika Krejčí,  vedoucí oddělení vzdělávání projektu E-Bezpečí.

nadacepodporila_01

Vzdělávací aktivity pro děti a rodiče jsou zaměřeny zejména na podrobnou práci s kazuistikami a na metody ochrany a obrany před rizikovými jevy. Na terénní práci pak navazuje také část výzkumná, která umožňuje identifikovat nejrůznější rizikové komunikační formy a zaměřit se na ně ve vlastní edukaci.

nadacepodporila_02

"Druhým pilířem aktivit projektu E-Bezpečí je výzkum. Ten má z našeho pohledu velký aplikační potenciál", vysvětluje vedoucí projektu E-Bezpečí, Kamil Kopecký. Zároveň dodává: "Celorepubliková výzkumná šetření, která díky našim komerčním partnerům pracují s vysokými vzorky respondentů, umožňují velmi dobře zjistit, s jakými rizikovými jevy jsou děti v kontaktu, jaké strategie útoků jsou na ně aplikovány, jaká je motivace dětí pro rizikové chování v kyberprostoru apod. Výsledky výzkumu jsou velmi rychle uváděny do praxe, pracuje se s nimi jak ve veřejném, tak i komerčním prostoru. Provozovatelé internetových služeb samozřejmě chtějí, aby se jejich uživatelé chovali bezpečně a rozumně a aby jejich služby byly bezpečné."

Redakce E-Bezpečí

 

Ocenění projektu E-Bezpečí

pohar
KYBER Cena 2023
(1. místo)
pohar
Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni 2023
(1. místo)
pohar
Evropská cena prevence kriminality 2015
(1. místo)

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo hoaxlogo policielogo rozhlaslogo linkabezpecilogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png

 

E-BEZPEČÍ: AI CHATBOT
Ahoj, jsem chatovací robot projektu E-Bezpečí a mohu ti pomoci zodpovědět základní otázky a vyřešit tvé problémy. Zvol si z nabídky, nebo svůj dotaz napiš přímo do chatu.